arkaplan

Boxer Özellikleri, Bakımı ve Beslenmesi

Boxers make for great guard as well as family dogs. Learn the history and grooming needs for the Boxer by visiting our website.

Boxer cinsi köpekler, ülkemizde oldukça fazla beslenen bir evcil türüdür. Güçlü bir görüntüsü olan  kaslı olan hayvanlar, kahverengi lekeleriyle bilinmektedir. Aile hayatına uygun olarak bilinen bir köpek olsa da, ilk kez köpek besleyecek olanlar için iyi bir seçim olmayacak olan Boxer bakımı otoriter bir sahip gerektirir. Askeri alanda da kullanılabilen bu köpekler iyi birer bekçi köpeği olarak kullanılabilirler. Küçük yaşta başlayan eğitim tekrarlayıcı şekilde devam etmektedir. Boxer cinsi köpekler salya ve horlama gibi sorunlar yaşatabilirler.

Boxer Bakımı

Çok kolay eğitilen boxerlar, bir çok kişinin tercih ettiği evcil hayvanlardır. Apartman yaşamına düzenli egzersiz yaptırıldığında uyum sağlayan köpekler, bir çok kişinin çift olarak beslediği türlerdendir. Tüylerine haftada bir  taramanın yeterli geleceği boxer cinsi köpekler, diş bakımı konusunda hassas davranılması gereken canlılardır. Uzun ömürlü olmayan bir hayvan olan boxerlar, yağmurlu havalarda da dışarı çıkarılmamalıdır. Bu havalarda romatizmaları artış gösterebilir. Sık ve kısa tüyleri olan boxerlar, çocuklarla çok iyi anlaşırlar ve birlikte oynamaya bayılırlar. Bu nedenle aile hayatı için uygundur.

Boxer Karakteri

Çok iyi huylu olan bu köpek aynı zaman çirkin bir güzeldir. Polislikte de çok sık tercih edilen Boxer cinsi köpekler kim tutmayan özellikleri ile bilinirler. Uzun yürüyüşleri çok severler ve oyuncu özellikleri sayesinde pozitif köpeklerdir. Çocuklarla çok iyi anlaşırlar ve bu sayede iyi vakit geçirirler. Ancak 10 yıl bile yaşamazlar. Çünkü romatizma gibi sorunlara da neden olabilirler.

Boxer Beslenmesi

Bu cins hayvanların dişleri sürekli veteriner tarafından muayene edilmelidir. Bu nedenle çok sert kemikler özellikle çiğ kemik verilmemelidir. Boxer beslenmesi tahılsız ve süper preminium mamalar kullanılarak sağlanmalıdır. Aksi halde alerji gibi durumlar yaşanabilir.

Yorumlar (1)

  1. Bilgipat diyor ki:

    Bu köpeklere hayranım, bloguma davetlisiniz.