arkaplan

Beagle Özellikleri, Bakımı ve Beslenmesi

beagle-petdio

Beagle 14. yüzyıldan  beri bilinen, çok iyi bir koku avcısıdır. Avcılıkta kullanılan bu köpekler, orta boydur ve çok insan canlısıdır. Bekçi köpeği olarak kullanılmayacak kadar cana yakın ve sevimlidir. Göz teması kurduğunuzda hemen kuyruğunu sallayarak size kendini sevdirmek isteyen bir kedi gibidir. Beagle cinsi köpek besleyenler, genelde çocuklu ailelerdir. Çünkü bu köpekler çocuklarla çok iyi anlaşırlar ve oyun ihtiyacı duyarlar.

Beagle Özellikleri

Beyaz ve kızılımsı renkleri ile sevimli bir görünümü olan Beagle bakımı oyun ihtiyacı karşılandığı sürece ve yalnız kalmadığı sürece oldukça kolaydır. Bu ırk, yalnız kaldığında uluyabilir ve bu nedenle bir çok sorun yaşanabilir. Özellikle apartman hayatında enerjisi atılmalıdır. Evde rahat hareket edebileceği bir ortama ihtiyaç duyar ve çok fazla meraklıdır. Tasmasız gezdirilmemesi, başkalarının peşine takılmaması için gereklidir. Ömürleri 15 yıla kadar uzayabilmektedir.

Beagle Beslenmesi

Beagle av hayvanları ile beslenen bir köpek türüdür. Mama seçiminde buna dikkat edebileceğiniz gibi, tahılsız mamalar kullanmanız da sağlıklı gelişimi için önemlidir.

Beagle Neler Yapar?

Oldukça hareketli olan Beagle inatçı ve meraklıdır. Yaramaz bir çocuk gibi evin içinde sürekli hareket eder ve ilgi ister. Çocuklarla çok iyi anlaşır. Bu nedenle çocuk olan evde hiç sıkılmazlar. Bir çok Beagle cinsi, narkotik köpeği olarak kullanılmıştır. Koku alma duyuları oldukça fazladır. Günlük 1 saat kadar egzersiz yaptırmanız ya da yürüyüşe çıkarmanız oldukça önemlidir. Bazı türler sert, bazıları da yumuşak tüylüdür. Çok fazla tüy dökmez.

Beagle Bakımı

Beagle bakımı, tüylerinin 3 günde bir taranmasıyla ve kulaklarının iyi bir şekilde temizlenmesiyle yapılmaktadır. Beagle beslenmesi ve rutin veteriner kontrollerine özen gösterdiğiniz sürece, herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Yorumlar (1)

  1. Kaan Akalın diyor ki:

    Aralarından en sevimlisi, “Beagle”! 🙂