arkaplan

Amerikan Cocker Spaniel Özellikleri, Bakımı ve Beslenmesi

american-cocker-spaniel-petdio

Orta boy bir ırk olan Amerikan Cocker Spaniel ülkemizde ve dünyada çok fazla tercih edilen bir ırktır. Sahibine oldukça itaatkar olan bu köpek, aynı zamanda çok zekidir. Uzun kulakları, siyah, kahverengi ya da sarı renkleri  vardır ve çok cana yakın köpeklerdir. Sevimlilikleri ile çocukların da ilgisini çeken Amerikan Cocker Spaniel, diğer hayvanlarla ve insanlarla da oldukça iyi anlaşır. Eğitim konusunda özenli davranılması gereken bu tür, şımarabilir. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken eğitim süreci ısrarlı olmaktadır.

Amerikan Cocker Spaniel Bakımı

Amerikan Cocker Spaniel bakımı özen ister. Ayda bir kez yıkanması gerekmektedir. Her yiyeceği ve mamayı yiyemeyen bu cins, düzenli olarak egzersiz için yürüyüşe çıkarılmalıdır. Bazı köpekler, kendi kendilerine tuvalet ihtiyacı ve gezme ihtiyacını karşılayıp eve geri dönerler. Ancak insan canlısı olma özellikleri nedeniyle kolayca kandırılıp kaçırılabilirler. Apartman yaşantısı için uygun olan ürünlerdir. Bu nedenle bir çok kişinin köpek beslemek için tercih ettikleri bir ırk olmuşlardır. Mutlaka tıraş edilmesi gereken bir cins olan bu köpek, size çok iyi bir yoldaş olacaktır.

Amerikan Cocker Spaniel Beslenme

Beslenme konusunda alerji riskinin en yüksek olduğu köpek cinslerindedir. Sebzeli yiyecekler yemek olarak verilmelidir ve kulaklı hassas olduğu için baharatlı besinler ve tatlı kesinlikle verilmemelidir. Küçük boyutlu bir evde bile kolayca beslenebilen bu tür, deri hastalıkları konusunda hassastır. Oyunu çok seven bu köpekler, kaliteli mamalarla beslendikleri sürece bir sorun yaşanmamaktadır.

Amerikan Cocker Spaniel Karakteri

Amerikan Cocker bir çok kişinin seveceği, sıcakkanlı canlılar arasındadır. İyi bir ilgi ve sevgiyle herkesle iyi geçinen ve sahibine oldukça bağlı olan bu köpekler, çok havlamazlar ve apartman için uygundurlar.

Yorumlar (1)

  1. Sibel diyor ki:

    Konyada yaşıyorum ücretsiz büyümeyen kopek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim